Shrnutí učiva 1.12.2021

Zdravím všechny,

pro jistotu píši shrnutí dnešního učiva:

skupina 1

český jazyk - hra na detektiva (hledání vyjmenovaných slov podle nápovědy); vyjmenovaná slova po z; učebnice str. 62 cv. 1, 2 a) - c), 3
DÚ:
  • každý vymyslí jedno slovo z vyjmenovaných slov a my zítra budeme pátrat (např. mé slovo je z vyjmenovaných slov po s, není přídavným jménem, nemá více než dvě slabiky, toto slovo má 2 souhlásky a 1 samohlásku, souvisí s pohádkami, král ho má často třikrát - je to slovo SYN)
  • str. 70 cv. 2 - do školního sešitu
matematika - zaokrouhlování na 10, 100, 1 000; str. 40 cv. 1, 2; Testíky pro čtvrťáky - str. 8, cv. 1 - 3
DÚ: Testíky pro čtvrťáky - str. 8 cv. 4

skupina 2

DÚ:
  • každý vymyslí jedno slovo z vyjmenovaných slov  a my zítra budeme pátrat (např. mé slovo je z vyjmenovaných slov po s, není přídavným jménem, nemá více než dvě slabiky, toto slovo má 2 souhlásky a 1 samohlásku, souvisí s pohádkami, král ho má často třikrát - je to slovo SYN)
  • str. 70 cv. 2 - do školního sešitu
matematika - zaokrouhlování na 10, 100, 1 000; str. 40 cv. 1, 2; Testíky pro čtvrťáky - str. 8, cv. 1, 3
DÚ: Testíky pro čtvrťáky - str. 8 cv. 4 - nezadali jsme si, ale můžete si to také zkusit

Veškeré informace ohledně rozdělení do skupin, časy online hodin a odkazy na připojení máte v Učebně 4.A - český jazyk.

Pěkný první prosinec,
Jana Véle