informace pomůcky a začátek šk. roku

Informace k začátku školního roku, seznam sešitů a pomůcek

Vážení rodiče a milí žáci,

ve středu 1. září 2021 se sejdeme v 8:00 v naší učebně č. 22, je to naše třída z loňského školního roku. Výuka potrvá jednu vyučovací hodinu, ve které se zároveň otestujeme. Pokud někdo z žáků prodělal nemoc COVID-19, je třeba tuto skutečnost doložit lékařským potvrzením. Prodělaná nemoc se místo negativního antigenního testu uznává 180 dní poté. Nezapomeňte si s sebou vzít roušky, protože ve společných prostorách je stále musíme mít nasazené. Kdo bude mít zájem o oběd, bude vydáván po této první hodině.

Přihlašování obědů probíhá již standardně u naší paní hospodářky, jak jste zvyklí. Co se týká družiny, tak do té se přednostně berou mladší žáci, pokud by měl někdo z Vás zájem, lze samozřejmě přihlášku podat a vyčkat do poloviny září, jak bude naplněna kapacita. I s tímto máte zkušenost z loňského roku. Přednost se pak určuje podle pořadí podaných přihlášek (viz Kritéria pro přijetí do ŠD).

Výuka ve čtvrtek a pátek bude v délce 4 vyučovacích hodin. Od pondělí 6.9.2021 se budeme učit již podle rozvrhu.

Také Vás prosím o kontrolu online pokladny, účty některých dětí jsou v mínusu. Doporučuji, aby na účtu byla minimální částka 500,- Kč.

Seznam sešitů a pomůcek jsem již o prázdninách posílala emailem, ale pro jistotu vkládám i sem:

Sešity:

Prv - 3x 444
Čj - 2x 544, 2x 524, 1x 444
M - 1x 544, 2x 524, 1x 440
Aj - 1x 444
úkolníček
Všechny sešity musí být řádně obaleny.

Pomůcky:

Tv - do sáčku - tenisky se světlou podrážkou, cvičební úbor
Vv, Pč - kufřík, kelímek na vodu, hadřík na štětce, štětce (kulaté i ploché), podložku či igelit na lavici, paleta, tempery, vodovky, anilinky, voskovky, pracovní oděv, tyčinkové lepidlo, fixy, barevné papíry
M - pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou (průhledný), kružítko
do penálu - tužky č. 2, 3 (obě 2x), pastelky, ořezávátko (nejlépe s krytem), guma, nůžky, malé pravítko, 2 pera
desky na sešity
přezůvky
případně podsedák na židli

V průběhu měsíce září po dobu opakování učiva je možné využít nedopsané sešity ze 3. třídy. Většinu pomůcek lze samozřejmě také použít ze 3. třídy, pouze doplňte ty, které jsou již vypotřebované.

Učebnice se budou rozdávat na začátku školního roku. Obaly na ně nepořizujte dřív, často mají nestandardní rozměry. Případné další pomůcky si upřesníme v září.

Přeji krásný zbytek prázdnin a těším se na Vás 1. září,
Jana Véle