Anglický jazyk - přehled učiva a plán: týden 16. - 22.12. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

zasílám přehled probraného učiva a výhled na příští týden.

• Tento týden
    • v pondělí jsme napsali opakovací test na slovíčka (nákupní seznam z učebnice plus odkaz z minulého týdne).  Do sešitu jsme si zakreslili dvoje hodiny - jedny znázorňují 11hodin a druhé půl 12. Oba časy jsme si popsali. (It is eleven o´clock. It is half past eleven.)
    • ve středu jsme se opakovali hodiny v učebnici na straně 18, cvičení s hodinami dole jsme měli za DÚ.
    • Zde je přehled, jak říct že je 5 hodin nebo půl šesté. Veškeré informace nejen o tématu hodiny ale i celém týdnu jsou v naší Google učebně.
      • It is five o´clock - 5:00.
      • It is QUARTER PAST five - 5:15.
      • It is HALF PAST FIVE 5:30.
      • It is QUARTER TO six - 5:45.
      • It is six o´clock - 6:00.
    • ze zadní části slovníčku jsme doplnili 6 nových slovíček (breakfast, lunch, dinner, never, sometimes, always)
    • ve čtvrtek jsme opět opakovali hodiny (půl, celá) formou soutěží a hry What is the time Mr. Wolf.
  • Příští týden bude následovat
    • opakování hodin + jídlo typické pro Vánoce, Christmas time in the UK and Czechia

V případě absencí prosím o doplnění chybějící látky, děkuji za spolupráci a přeji pohodové předvánoční časy ;)

Jaroslav Hanzal