Anglický jazyk - přehled probraného učiva

Vážení rodiče a milí žáci,

na hodinách AJ jsme v rámci 5 lekce osvojili základní slovní zásobu na téma MÍSTA VE MĚSTĚ, DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY a vypracovávali jsme projekt MY TOWN, který jsme prezentovali. Výtvory žáků budou k vidění na třídní nástěnce, můžete si jich všimnout při třídních schůzkách.

Dále jsme poslouchali a  zpívali píseň Look all around (str. 34) - slovní zásoba (dopravní prostředky) a naučili se předložku BY, která se s nimi pojí (by bus, by train, by car, by bike, etc.) V závěru týdne jsme pracovali se stranou 35, četli rozhovor mezi řidičem a cestujícím a ve dvojicích tvořili rozhovory vlastní, které jsme opět prezentovali před třídou.

Výhledově v pondělí zopakujeme probrané učivo, naučíme se základní instruktážní fráze (turn left/right/around, go straight, cross the road, etc.), tak abychom dokázali nasměrovat druhé, jak se dostanou do určitého místa. Ve středu napíšeme test a pokročíme na str. 37 (čtení s porozuměním, nácvik výslovnosti)

Tuto středu si napíšeme krátký opakovací test na slovíčka - místa ve městě a dopravní prostředky, procvičování na classroomu (viz odkaz výše), příp. v učebnici na straně 33 a 34 (slovíčka z obrázků jsme zapisovali do slovníčku- do zadní části sešitu)

Těším se s některými z vás na informačních třídních schůzkách, čtvrtletní klasifikaci z AJ předávám třídní p. učitelce a pro případné dotazy jsem k dispozici ;)

Přeji pěkné předvelikonoční časy,

Jaroslav Hanzal