Týdenní plán od 18.1. - 21.1.

Ve čtvrtek přinést opět knížku, kterou děti právě čtou. Do konce ledna mají mít děti přečtenou knížku "večerníčkovských" pohádek a vyplněný čtenářský list.

CO SE UČÍME TENTO TÝDEN

ČESKÝ JAZYK

Opakujeme psaní y ve vyjmenovaných slovech po B a L a slovech k nim příbuzných. Učíme se vyjmenovaná slova po M, zaměřujeme se na slova mýtit, zamykat, smýkat, dmýchat, chmýří, nachomýtnout se, Litomyšl. Do konce týdne už musí všechny děti umět řadu vyjmenovaných slov po M zpaměti.

Pracovní sešit: str. 38 - 39

Interaktivní učebnice - str. 50 - 51

Učebnice ČJ - odkaz

MATEMATIKA

Učíme se orientovat v číselné řadě do 1000, porovnávat čísla do 1000, sčítat a odčítat celé stovky. Opakujeme rýsovaní úseček o dané délce, měření úseček a porovnávání jejich délky.

Pracovní sešit Matematika 3 - I. díl: str. 25, 26/ cv. 7 - 11

Učebnice Matematika 3 - 2. díl: str. 6 - 7, 9 - 11

PRVOUKA

Učíme se o světě kolem nás, o živé a neživé přírodě, o tom, co vytvořila příroda a co člověk. Probíráme podmínky života na zemi, význam vody, půdy a vzduchu.

Pracovní sešit: str. 37 - 38

Interaktivní učebnice "Já a můj svět": str. 30