Týdenní plán 21.3. - 25.3.

Od tohoto týdne už budeme chodit na oběd vždy po vyučování - kromě středy, kdy chodíme před odchodem do bazénu.

V úterý přinést do školy pracovní sešit z prvouky a kružítko.

Ve čtvrtek budeme potřebovat na pracovní činnosti jehlu, bavlnku a látku. Na čtení opět knihu pohádek. Do konce března mají mít děti přečteno alespoň 10 klasických pohádek - zapíší do zvláštního čtecího listu.

CO SE UČÍME TENTO TÝDEN

ČESKÝ JAZYK

Učíme se vyjmenovaná slova po P - do pátku je děti mají umět vyjmenovat zpaměti. Opakujeme slovní druhy, určování rodu, čísla a pádu u podstatných jmen.

Pracovní sešit: str. 18 - 19

Interaktivní učebnice - str. 74 - 76

Učebnice ČJ - odkaz

Slovní druhy trénujeme také zde :) Určování slovních druhů

MATEMATIKA

Učíme se odčítat v číselném oboru do 1000 ústně i písemně, řešíme slovní úlohy. Učíme se rýsovat kružnice. Opakujeme písemné sčítání trojciferných čísel a násobilku.

Pracovní sešit Matematika 3 - II. díl: str. 3 - 4

Učebnice Matematika 3 - 2. díl: str. 40 - 44

PRVOUKA

Učíme se o lidském těle - o orgánech a smyslech, o tom, co máme společného s ostatními živočichy.

Pracovní sešit Já a můj svět: str. 62 - 64

Interaktivní učebnice: str. 70 - 71