Festival Jeden svět Český Krumlov

23Bře, 2018

V pátek 23. 3. 2018 zavítali žáci 6. třídy ZŠ Linecká do Boudy na promítání dokumentárních filmů v rámci festivalu Jeden svět, který probíhal v Českém Krumlově od 22. 3. do 24. 3. 2018.

V pátek 23. 3. 2018 zavítali žáci 6. třídy ZŠ Linecká do Boudy na promítání dokumentárních filmů v rámci festivalu Jeden svět, který probíhal v Českém Krumlově od 22. 3. do 24. 3. 2018.

Viděli jsme 3 dokumentární filmy. První s názvem Hadí žena nás zavedl do dalekého Mongolska. Ukázal na chudobu rodin a na potřebu se s takovým životem prát a nedat si vyklouznout životní šanci. Vzorem se mohla stát 11letá dívka Erdenchimeg, která šla za svým životním snem stát se hadí ženou, a pomoci tak jednou uživit sebe i svou rodinu.

Další dokument Lenno a jeho rybka se zabýval otázkou dětské agresivity, jejími příčinami  a respektováním všech lidí i s jejich odlišnostmi.

Ve třetím dokumentu Rozárka a kuchařky bez domova jsme poznali snahu jedenáctileté Rozárky najít odpovědi na zásadní otázky jako je domov, střecha nad hlavou. Najít odpovědi jí pomáhal příběh žen bez domova, se kterými se sešla ve veganské restauraci Kuchařky bez domova v centru Prahy.

Eva Luštická a žáci 6. třídy ZŠ Linecká Český Krumlov