Beseda s panem starostou

Rozbalte si informace


16Pro, 2017

V pátek 15. 12. jsme se už od rána těšili na vzácnou návštěvu. Paní učitelka Luštická pozvala na besedu pana starostu Českého Krumlova Dalibora Cardu. V hodinách občanské výchovy jsme se věnovali našemu městu, tvořili jsme prezentace k jeho jednotlivým částem a snažili se pochopit systém řízení města. Velmi nás zaujala pozice starosty města, a proto si vážíme toho, že si na setkání s námi pan star


V pátek 15. 12. jsme se už od rána těšili na vzácnou návštěvu. Paní učitelka Luštická pozvala na besedu pana starostu Českého Krumlova Dalibora Cardu. V hodinách občanské výchovy jsme se věnovali našemu městu, tvořili jsme prezentace k jeho jednotlivým částem a snažili se pochopit systém řízení města. Velmi nás zaujala pozice starosty města, a proto si vážíme toho, že si na setkání s námi pan starosta udělal čas a že jsme se ho mohli na všechno vyptat.

Hodina, kterou jsme měli na besedu vyhrazenu, utekla jako voda. Pan starosta působil velmi mile, odpověděl nám na každou naši otázku, reagoval na všechny naše podněty a názory. Zjistili jsme, že práce starosty není ohraničena pracovní dobou, že musí být kdykoli k dispozici. Zaujalo nás vyprávění o místech, která navštívil, o osobnostech, se kterými se setkal. Je pyšný na to, že reprezentuje tak krásné město, Český Krumlov, který je tak vnímán nejen u nás, ale také v zahraničí.

Dotkli jsme se jednotlivých oblastí rozvoje města pro příští rok, chystaných akcí, toho, co nás společně ve městě trápí a štve. Pan starosta se nám svěřil s tím, co se mu nedaří podle jeho představ, z čeho má radost a naopak z čeho má při usínání těžkou hlavu.

Na závěr milého setkání za nás všechny poděkovala panu starostovi Nikola Bendová a předala mu vánoční přání a andělíčka pro štěstí. Paní učitelka měla pro pana starostu připravenou složku našich zamyšlení, která jsme minulou hodinu občanské výchovy napsali na téma Kdybych byl(a) starostou/starostkou, tak bych……

Věříme, že i my jsme pana starostu potěšili naším zájmem o jeho práci. Tím jsme mu dokázali, že nám dění v našem krásném městě není a nebude ani do budoucna lhostejné.

Eva Luštická a žáci 6. třídy ZŠ Linecká

FOTO